sendgrid

» دريايي

حمل ونقل را باید شبکه ای دید

زمان انتشار:
یکشنبه ٧ خرداد ١٣٩١
تعداد بازدید
: 474

در ایران به اجزای مختلف چرخه حمل و نقل به صورت حلقه های زنجیر متصل به هم نگاه نمیشود و در مواردی فقط بخش یا بخش هایی از آن برجسته میشود.

news photoاکنون وقت آن است تا این حوزه در قالب یک شبکه منسجم مورد بررسی و حمایت قرار گیرد. اگر مسائل و مشکلات حمل و نقل دریایی و خدمات بندری کشور به طور مجرد تحلیل شوند، راه به جایی نمیبریم زیرا مسائل این بخش جدا از مسائل سایر شقوق حمل و نقل نیست.
مهندس علیرضا چشم جهان، معاون امور کانتینر و لجستیک شرکت تایدواتر خاورمیانه، با اعلام این مطلب و با تاکید بر نامگذاری سال 91 به تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی با اشاره به نیازهای کشور یادآور شد که همواره مسئله شبکه بندی (Networking) در حمل و نقل کشور نادیده گرفته میشود و در نتیجه به ایجاد هماهنگی واقعی در نظام حمل و نقل کشور نرسیده ایم. برای مثال هنوز رویههای گمرکی موجود نتوانسته آن گونه که شایسته است از تراکم بنادر بکاهد و مسئله کالاهای متروکه را حل و فصل کند و یا روش عملکرد راه آهن به گونه ای است که صاحبان محمولات کانتینری و خطوط کشتیرانی صاحب کانتینر را از استفاده از امکانات شبکه ریلی کشور گریزان کرده و آنها را به سوی حمل و نقل جاده ای رانده است. تاوان این ناهماهنگیها و رفتارهای جزیره ای را اقتصاد کشور میپردازد و نتیجه اش می شود همین مبالغ ارزی هنگفتی که هر روز جامعه مصرف کننده به عنوان هزینه سوخت و یا حق توقف کانتینرها میپردازد. سر انجامش میشود این همه ظرفیت خالی در گمرکات داخلی و مناطق ویژه اقتصادی کشور که میتوان از آنها برای کاهش تراکم محوطههای بنادر ساحلی و تعیین تکلیف کالاهای متروکه استفاده کرد. آخرش میشود همین که ایستگاه راه آهن باری آپرین با حدود 600 هکتار وسعت و با وجود این همه علاقه مند برای سرمایه گذاری، هنوز پاسخ مشخصی برای متقاضیان ندارد. عاقبتش می شود همین که سهم راه آهن با همه مزیتهایی که در صرفه جویی سوخت، حفظ محیط زیست و کاهش تصادفات جادهای دارد، بیش از 5 درصد حمل و نقل کانتینری نیست.
مدیر ارشد دریایی و بندری شرکت تایدواتر خاورمیانه یادآور شد که تحریمها موجب شده تا سامانه های حمل و نقل کشور و ارتباط آنها با خطوط کشتیرانی داخلی و خارجی به اشکال دیگری تقویت شود و در این رهگذر پایانه کانتینر بندر شهید رجایی نیز در سال 1390 توانست تا رشد چهار درصدی را به نسبت سال پیش از آن تجربه کند.
وی افزود با اعمال شدن تحریمهای غیرمنصفانه بین المللی بر علیه اقتصاد کشورمان، تعدادی از خطوط کشتیرانی لاینر تردد خود به بنادر ایرانی را تقلیل دادند یا به حالت تعلیق درآوردند ولی در واقع آنها خودشان را حضور در بازار بزرگ کشورمان محروم و حذف کردند. این موضوع باعث شده تا سایر خطوط کشتیرانی به سرعت جای آنها را بگیرند و با سود خوب به فعالیت خود در بنادر ایرانی ادامه دهند.
چشم جهان تاکید دارد که بازار ایران در عرصه رقابتهای بین المللی برای خطوط کشتیرانی قابل چشم پوشی نیست و با توجه به جمعیت جوان و بزرگ و کشورهای همسایهای که تنها راه عبورشان ایران است؛ کسی به راحتی نمیتواند بنادر ما را نادیده بگیرد و نتیجهاش هم الان مشخص شده و خطوطی که تردد خود را به بندرعباس و سایر بنادر ایرانی به طور مستقیم و یا حتی غیر مستقیم حفظ کردهاند، منافع قابل توجهی را از محل افزایش سهم در بازار به دست آورده اند.
متن کامل گفت و گو را در ماهنامه صنعت حمل و نقل شماره 315 انتشار خردادماه بخوانید.

درباره موسسه فرهنگی - مطبوعاتی نشرترابر

موسسه فرهنگی مطبوعاتی نشرترابر جایگاهی یگانه در میان مطبوعات تخصصی کشور دارد.

» بیشتر بدانید
خبرنامه، اشتراک و (RSS)

دریافت اخبار موسسه فرهنگی-مطبوعاتی نشرترابر از طریق آر اس اس

تماس & پشتیبانی

همکاران ما در کوتاه ترین زمان ممکن با شما تماس می گیرند.

» جهت تماس با هر یک از نشریات فرم مربوطه را پر نموده و تقاضای خود را ارسال نمایید
نشانی و مشخصات

خیابان ولیعصر، بالاتر از پارک وی، خیابان خیام، پلاک ٤ واحد ٤
تلفکس: ۲۲۶۶۸۶۰۶ - ۲۲۶۶۸۸۱۰ - ۲۲۶۶۸۶۵۶
info@iran-transportation.com
وبسایت: www.iran-transportation.com

» اطلاعات بیشتر